منابع کنکور هنر

منابع کنکور هنر

منابع کنکور هنر
خانه / مقالات / کنکور هنر / منابع کنکور هنر

دروس عمومی کنکور هنر 96

دروس عمومی کنکور هنر 96 با دروس عمومی سایر رشته ها تفاوتی ندارد. درواقع در کنکور هنر هم کلیه داوطلبان باید به 25 سوال ادبیات ، 25 سوال عربی ، 25 سوال دین و زندگی و 25 سوال زبان انگلیسی پاسخ دهید. اگر از ادیان دیگری غیر از اسلام هستید می توانید بجای پاسخ به سوالات معارف اسلامی هنگام ثبت نام ، یکی از ادیان کلیمی ، مسیحی یا زرتشتی را انتخاب کنید و بجای زبان انگلیسی هم می توانید یکی از زبان های آلمانی ، ایتالیایی ، فرانسوی و یا روسی را انتخاب کنید. ضرایب دروس عمومی کنکور هنر هم به این ترتیب است : ادبیات با ضریب 4 بالاترین تاثیر را دارد. عربی ضریب 2 ، دین و زندگی ضریب 3 و زبان انگلیسی ضریب 2 دارد.

دروس اختصاصی کنکور هنر 96

اصلی ترین قسمت ماجرا در کنکور هنر دروس اختصاصی است. کنکور هنر تا دلتان بخواهد درس اختصاصی دارد به این شرح : درک عمومی هنر ، درک عمومی ریاضی – فیزیک ، ترسیم فنی ، خلاقیت تصویری و تجسمی ، خلاقیت نمایشی ، خلاقیت موسیقی و خواص مواد. بگذارید داستان را اینگونه شروع کنیم . کنکور هنر دارای 5 زیرگروه است . در هر زیرگروهی یک سری از رشته ها قرار دارند و ضرایب دروس در آن زیرگروه طوری طراحی شده که دروس مرتبط با رشته های هر زیرگروه ضرایب بالاتری را به خود اختصاص دهند. برای اطلاع از تاثیر زیرگروه ها در انتخاب رشته کنکور سراسری کلیک کنید. به عنوان مثال درس خلاقیت موسیقی در زیرگروه 5 ضریب 12 دارد و در این زیرگروه رشته های آهنگسازی ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، نوازندگی موسیقی جهانی و موسیقی نظامی قرار دارد.

برنامه ریزی کنکور هنر 96

قطعا هدف شما از شرکت در کنکور هنر 96 قبولی در رشته های مشخصی است. مثلا یکی دوست دارد فقط در رشته های مربوط به سینما و بازیگری قبول شود. یکی رشته های گرافیک و تصویر برداری را می پسندد و دیگری به آهنگسازی علاقه دارد. دانستن اینکه به چه رشته هایی بیشتر علاقه دارید از آن جهت مهم است که می تواند منجر به دانستن زیرگروه هدف شما شود و اگر شما زیرگروه هدف خود را بدانید راحت تر می توانید برنامه ریزی کنید که در برای موفقیت در کنکور هنر وقت بیشتری را روی خلاقیت نمایشی بگذارید یا روی خلاقیت موسیقی و .... پس توصیه می کنیم از همین الان برای انتخاب زیرگروه هدف خود از مشاوره تحصیلی تلفنی هیوا استفاده کنید و برنامه ریزی کنکور هنر 96 را بصورت هدفمند به گروه مشاوره تحصیلی هیوا بسپارید.

دانشجویان ودانش آموزان کنکوری اگر میخواهید در رشته ی هنر شرکت کنید و نمیدانید باید چه کتاب هایی را بخوانید یا کدام ضرایب درسی نسبت به بقیه بالاتر هستند؟ در این این بخش شما یاد می گیرید که ، کنکور هنر کدام شرایط را داراست و از کدام منابع درسی سوالات می آیند!

کسانی که میخواهند از رشته های تجربی و ریاضی وارد رشته هنر شوند و در زیر شاخه های آن مثل گرافیک ، بازیگری،کارگردانی تلویزیون وغیره تحصیل کنند و میخواهند به هدف خودشون برسند قطعا باید هایی وجود دارد که یکی از آن ها مطالعه ی کتاب های درسی هنر است . درست است که کتاب های عمومی ضریب بالایی دارند اما کتب اختصاصی همان کتاب هایی هستند که یک هنرجو باید بر آن ها و محتوی آن ها تسلط کافی داشته باشد.

تمامی کتاب های کنکور هنر

عمومی :همان کتاب های دوران دبیرستان هستند مثل دین و زندگی ، زبان فارسی،ادبیات فارسی،عربی و زبان انگلیسی هستند .

ضرایب بالایی دارند و مطالعه این قسمت از کتاب ها تاثیر چشم گیری دارند دررتبه ی شما.

در تصویر زیر کتاب های عمومی همراه با ضرایبشان نوشته شده اند.

نکته : ضرایب هر کدام از مواد امتحانی عمومی برای تمام زیر گروه ها یکسان است!

کتب اختصاصی نیز به شکل مجموعه کتاب هایی هستند که این کتاب ها ضریب یکسانی نسبت به هم و ضریب متفاوتی نسبت به زیر گروه های متفاوت دارند .

مثلا درک عمومی هنر یک مجموعه کتاب است که همه ی آن ها در زیر گروه های متفاوت ضریب یکسان باهم و ضریب متفاوت در هرکدام از زیر گروه ها دارند مثلا درک عمومی هنر شامل کتاب های:

سیر هنر در تاریخ۱ – سیر هنر درتاریخ ۲ – آشنایی با میراث فرهنگی وهنری ایران-آشنایی با صنایع دستی ایران۱-تاریخ هنر ایران – تاریخ هنر جهان- عکاسی۱ -عکاسی۲-کارگاه طراحی نقوش سنتی

۱ – آشنایی با بنا های تاریخی – هنر وادب فارسی – آشنایی با مکاتب نقاشی – مایه واصول صفحه آرایی – خوش نویسی – خط در گرافیک – کارگاه نقاشی – کارگاه هنر۱-کارگاه هنر۲- حجم سازی ۱ – کارگاه چا دستی ۱ – آشنایی باهنر های تجسمی .

کتاب های خلاقیت تصویری وتجسمی:

مبانی هنر های تجسمی – طراحی۱-طراحی۲ -مبانی تصویرسازی- خط در گرافیک – پایه واصول صفحه آرایی – انسان و فضا

توسط سازمان سنجش منابع درسی معرفی شده در لیست زیر قرار دارند که شما به عنوان یک کنکوری باید اول این منابع درسی را فول کنید سپس به بقیه ی منابع درسی وآزاد بپردازید.

مجموعه کتاب های لازم برای کنکور هنر برای شما به صورت ۳ پارت یا قسمت برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از جعبه دانلود در پایین همین صفحه دانلود کنید.

در تصویر زیر، مجموعه ای از رشته ها را قرار داده ایم که کتاب های درسی از لحاظ ضریب در هر زیر گروه باهم برابر اند.

همراهان خوب پی سی پلاس برای شما سوالات کنکور ۹۴ رشته ی هنر را برای شما آماده کرده ایم که در آن پاسخ نامه نیز وجود دارد(کلیدی وتشریحی)