منابع کنکور زبان

منابع کنکور زبان

منابع کنکور زبان
خانه / مقالات / کنکور زبان / منابع کنکور زبان

منابع کنکور منحصرا زبان (کنکور زبان تخصصی)

کنکور منحصرا زبان همون طور که میدونین از طرف سازمان سنجش هیچ منبع رسمی و غیر رسمی ای نداره! و این باعث شده که بچه های منحصرا زبانی حسابی سردرگم بشن. واقعا سخته گفتن این که چه منابعی میتونه برای این کنکور مفید باشه. اما به طور کلی و تقریبی یک لیست از کتب مختلف که خیلی نزدیک هستن به کنکور منحصرا زبان رو براتون تهیه کردیم جالبه بدونین کنکور منحصرا زبان حتی برعکس بقیه کنکور ها رویکرد یکسانی نداره یعنی سال به سال از زمین تا آسمون عوض میشه.

اما بریم سراغ کتاب ها :

گرامر :

oxford grammar practice

grammar digest

لعت :

vocab for high school students

bridging the gap

(همین رو کار کنین کتاب new bridging the gap رو اصلا طرفش نرین بسیار بسیار کتاب به درد نخوریه!!)

۵۰۴

essential words for toefl

reading skills 3 and 4

essential idioms in use

Toefl Reading flash

idioms in use intermediate and advanced

و …

این سه نقطه آخر یعنی هر چیزی که خودتون مفید دونستین معمولا فروشگاه های کتاب جنگل کتاب های افست خیلی خوبی دارن و خیلی هم ارزون که میتونین بخرین و استفاده کنین برین توی این فروشگاه ها و کتاب های مختلف رو در دست بگیرین و ورق بزنین. اما قبلش یه نگاهم به سوالات کنکور منحصرا زبان بکنین که قالب کلی سوالات در دستتون باشه و بتونین متوجه بشین که چه کتاب هایی به دردتون میخوره و کدوم ها به دردتون نمیخوره

توجه

توی کتاب های بالا کتاب idioms in use رو اوردیم ولی کتاب grammar in use و vocab in use رو ننوتشیم دلیلش هم این بود که این دو کتاب کاملا کتاب های مخصوص انگلیسی کاربردی هستن یعنی به درد آزمون نمیخورن بیشتر به درد کسایی میخوره که بخوان برن خارج از کشور.

و اما اگر زبان عمومیتون ضعیفه میتونین کتاب جامع زبان کنکور آکادمی رو هم تهیه کنین

حتما کتاب های داستان بخونین فیلم و غیره ببینین تا بیشتر به زبان انگلیسی مسلط بشین دیدن مستند هم خیلی میتونه کمکتون کنه.

حتما برای هر بخش از کنکور منحصرا زبان یک دفترچه داشته باشین مثلا یک دفترچه برای گرامر و نکات مربوط به گرامر رو هر جایی دیدین بنویسین توش یه دفترچه برای لغت داشته باشین یه دفترچه برای اصطلاحات و … سعی کنین این دفترچه ها رو مرتب بنویسین و اگه تونستین به ترتیب حروف الفبا این کارو بکنین که چه بهتر!

توی آزمون های آزمایشی فقط قلم چی هستش که برای کنکور منحصرا زبان آزمون برگزار میکنه حتما این آزمون ها رو شرکت کنید آزمون های سازمان سنجش هم اگه دوست داشتین جامع هاش رو شرکت کنین. بعد از این آزمون ها هم یه دفترچه دیگه آماده کنین و نکات مربوط به هر آزمون رو توی اون بنویسین همین طور سوالات مهم هر آزمون رو اونجا با ذکر آدرس سوال بنویسین که بعدا اگه وقت مرور داشتین به راحتی بتونین مرور و بررسی کنین